KONSULTACJE KADRY LUBUSKIEGO ROCZNIK 2007

Dzisiaj zakończyło się zgrupowanie Kadry Województwa Lubuskiego rocznika 2007 i 2006.Zgrupowanie trwało od 23 kwietnia do 25 kwietnia w Zielonej Górze. W zgrupowaniu wzięło udział pięć zawodniczek naszego klubu z rocznika 2007 Ala Pikulska, Paula Perdian, Karolina Pawluk, Ada Urbańska oraz Ola Gończowska i jedna z rocznika 2006 Sara Szczęsna. Zgrupowanie było bardzo pracowite. Od piątku do niedzieli dziewczyny wykonały ciężką prace na treningach co przyczyni się do zdobycia kolejnych doświadczeń i doskonalenia umiejętności technicznych i taktycznych w siatkówce. Pierwszym trenerem Kadry Województwa Lubuskiego rocznika 2007 jest Jakub Czarnecki. Celem zgrupowania było wyłonienie wąskiej kadry która weźmie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

💪🏽🤗

💪🏽

UKS SG mistrzem województwa Lubuskiego młodziczek w sezonie 2020/2021

Emocje jeszcze nie opadły, ale możemy już dzisiaj napisać, że jesteśmy MISTRZEM WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO MŁODZICZEK W SEZONIE 2020/2021!! MAMY ZŁOTO i awans do 1/4 Mistrzostw Polski Młodziczek 😍🏐🤩🥇🏆
W niedziele w Kożuchowie rozegraliśmy Finał Mistrzostw Lubuskiego w którym brały udział najlepsze 4 zespoły po rozegraniu Lubuskiej Ligi. Turniej był pełen niespodzianek, poziom zespołów był bardzo wysoki i każdy mógł zostać mistrzem. Nasze dziewczyny wygrały dwa z trzech meczy.
UKS SG Kożuchów – GZSZ SP17 Gorzów Wielkopolski 2:0 (25:12, 25:14)
UKS SG Kożuchów – UKS Promień Żary 1:2 (25:13, 23:25, 14:16)
UKS SG Kożuchów – SPS Zbąszynek 2:1 (25:13, 23:25, 15:7)
Po podliczeniu wszystkich rozegranych spotkań to właśnie my okazaliśmy się MISTRZAMI LUBUSKIEGO!
WIELKIE BRAWA DLA ZAWODNICZEK I TRENERÓW! 🏆🏐🥇
Chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom które pomogły w organizacji finału, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Kożuchowie, radnym Miasta i Gminy Kożuchów Ryszardowi Żak i Piotr Skwierczyński, Gminie i Miastu Kożuchów, Szkole Podstawowej nr 1 w Kożuchowie, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kożuchowie, Jasiowi Czarneckiemu, Sylwi Szczeblewskiej która zawsze nas wspiera, Iwonie Perdian, rodzicom zawodniczek którzy przygotowali słodki poczęstunek.

czerwiec

• 14.06.2020 roku – pierwsze wypożyczenie zawodnicze w naszym klubie, Wypożyczenie na sezon siatkówki plażowej do naszego klubu Filipa Krasińskiego z Gwardii Wrocław
  • 21.06.2020 roku – 2 miejsce – zostajemy wicemistrzem Lubuskiego na Turnieju Finałowym Lubuskiego  Kinder + Sport o Puchar Prezesa PZPS w kategorii trójek – dostajemy pierwszy w historii klubu awans do wielkiego Finału Mistrzostwa Polski w kategorii trójek- Drzonków
  •  26.06.2020 roku – 1 miejsce – mistrzostwo Lubuskiego Juniorów w siatkówce plażowej (Czarnecki/Krasiński) – Gubin – pierwszy w historii klubu awans do 1/2 Finału Mistrzostw Polski
  • 27.06.2020 roku – organizacja Finału Mistrzostw Województwa Lubuskiego Młodziczek w siatkówce plażowej, debiut 6 par startujących w barwach UKS SG, zajęcie 4 miejsca przez parę (Perdian/Pawluk) – pierwszy w historii klubu  awans do 1/2 Finału Mistrzostw Polski w kategorii młodziczek – Kożuchów
  • 28.06.2020 – organizacja Turnieju Finałowego Lubuskiego  Kinder + Sport o Puchar Prezesa PZPS w kategorii czwórek – zostajemy mistrzem województwa lubuskiego – dostajemy pierwszy w historii klubu awans do wielkiego Finału Mistrzostwa Polski w kategorii czwórek – Kożuchów
  • 30.06.2020 – trener UKS SG Kuba Czarnecki w parze z Michałem Majewskim  jako zawodnik siatkówki plażowej zostaje mistrzem województwa lubuskiego w Akademickich Mistrzostwach Lubuskiego – otrzymując awans do 1/2 Finał AMP – Zielona Góra

Lipiec

• 1-4.07.2020 roku – udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Bałtyku – Start 5 par reprezentujących nasz klub (4 w kategorii młodziczek i 1 w kategorii juniora) – Kołobrzeg
  • 5-7.07.2020 roku – 1/2 Mistrzostw Polski Młodziczek – 13 miejsce w Polsce Północnej – Kołobrzeg
  • 11-13.07.2020 roku – 1/2 Mistrzostw Polski Juniorów – 12 miejsce w Polsce Północnej – Gubin
  •  18.07.2020 roku –  Start naszych zawodniczek i trenerów w seniorskim  turnieju Grand Prix Wielkopolski – 3 i 4 miejsce w kategorii damskiej zajmują pary (Perdian/Pawluk) i (Zabłotna/Urbańska), 3 miejsce w kategorii mikstów zajmuje trener Kuba – Zbąszyń
  • 19-20.07.2020 – udział naszych 4 zawodniczek w roli tzw. “mopersów” w telewizyjnym dwumeczu Kadry Polski w meczu Polska vs Niemcy – Zielona Góra
  • 27-31.07.2020 udział naszych 4 zawodniczek w zgrupowaniu Kadry Województwa Lubuskiego rocznika 2006 i 2007 – Zielona Góra

Sierpień

• 4-14.08.2020 roku -organizacja I Siatkarskiej Półkolonii (3 treningi siatkarskie, wycieczki do parku trampolin, Karczmy Taberskiej, skansenu , kąpieliska, na basen ) – Kożuchów/Poznań/Ochla/Janowiec/Drzonków/Zielona Góra
  • 15.08.2020 roku – nasz trener zajmuje 3 miejsce na Turnieju Nocnym W Gorzowie Wielkopolskim – Gorzów Wielkopolski
  • 24.08.2020 roku – rozpoczęcie przygotowań do sezonu 2020/2021
  • 29-30.08.2020 roku – nasz trener Kuba podczas 1/2 Akademickich Mistrzostw Polski w Dąbrowie Górniczej uzyskał awans do Finału AMP – Dąbrowa Górnicza
  • 30.08.2020 roku – udział naszych mini siatkarek w turnieju Gruszka Cup na którym zajmujemy 1 miejsce w kategorii czwórek, 1 i 2 miejsca w kategorii trójek i 3 miejsce w Kategorii dwójek – Leszno

Wrzesień

• 7-9.09.2020 roku – zgrupowanie Glinka Academy “Z pasją po sukces” – Uniejów
  • 13.09.2020 roku – zajmujemy 4 miejsce na turnieju młodziczek RokietnicaCup – Rokietnica
  • 14-16.09.2020 roku – trener Kuba zostaje 3 parą w Polsce zdobywając  brązowy medal Akademickich MIstrzostw Polski w Siatkówce Plażowej w Kategorii Uniwersytetów – Gdynia

• 7.11.2020 roku – debiut w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych – mecz wyjazdowy wygrywamy 3:0 – Słońsk
  • 8.11.2020 roku – start dwóch zespołów z naszego klubu w Lubuskiej Lidze Młodziczek – starszy zespół wygrywa dwa pierwsze mecze w Nowej Sol w grupie Ai, młodszy debiutujący zespół zalicza pierwszą wygraną w lidze grupie B – Nowa Sól/ Sulechów

• 5.12.2020 roku – mecz Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych – Kożuchów
  • 5.12.2020 roku – bierzemy udział w Mikołajkowym Turnieju w Głogowie, zajmujemy na nim 1 miejsce w kategorii czwórek, 1 miejsce w kategorii trójek, 6 i 9 miejsce w kategorii dwójek – Głogów
  • 6.12.2020 roku – mecz Lubuskiej Ligi Młodziczek gruba A – Iłowa
  • 7.12.2020 roku – zakończenie  pierwszego etapu Lubuskiej Ligi Młodziczek, zostajemy mistrzem grupy A i wicemistrzem grupy B – historyczny awans naszych dwóch zespołów do TOP 7 grupy finałowej Lubuskiej Ligi Młodziczek

KOniec 2020

Artykuł został przygotowany na podstawie podsumowania wykonanego przez Klaudię Zabłotną – uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2 w Kożuchowie oraz zawodniczkę UKS SG Kożuchów

red.

Udane zakończenie pierwszej rundy Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych

19 grudnia 2020 roku na Hali Sportowej w Kożuchowie rozegraliśmy ostatni mecz pierwszej rundy Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych. Naszymi rywalkami były zawodniczki UKS Promień Żary. Pierwszy set wyszliśmy w składzie Alicja Pikulska, Sonia Jodczyk, Paula Perdian, Oliwia Lisiecka, Sara Szczęsna, Karolina Pawluk i na libero Ada Urbańska. Rozpoczęły go lepiej nasze przeciwniczki. Na początku seta był wynik 9:3 dla naszych przeciwniczek. Wykonujemy zmianę w miejsce Ali na boisko weszła Ola Gończowska. Promień prowadził z nami 11:7 i po serii dobrej zagrywki Oliwi Lisieckiej już wygrywaliśmy 17:11. W pierwszym secie przy wyniku 23:14 dla nas boisko opuściła Sonia i Karolina w których miejsce weszły Marika Pazdyga i Oliwia Witczak. Set wygrywamy 25:14. Kolejną partię rozpoczęliśmy składem Oliwia Witczak, Marika Pazdyga, Paula Perdian, Oliwia Lisiecka, Sara Szczęsna, Ala Bugiera i na libero Ada . Cały set był pod nasze dyktando. Rozpoczęliśmy go od wyniki 8:1 dla naszych. Do samego końca mieliśmy przewagę. Po zdobyciu 16 punktu boisko opuściła Oliwia Lisiecka w której miejsce weszła Klaudia Zabłotna. Ta wymiana rozpoczęła serię zmian w naszym zespole .Boisko opuściła Marika, Oliwia, Sara. W ich miejsce weszły Sonia, Karolina i Ola. Set zakończyliśmy wynikiem 25:10. Trzecią partię rozpoczęliśmy zmienionym składem. Na boisku była Ala Bugiera, Ala Pikulska, Paula, Ola, Klaudia, Oliwia Witczak i na libero Daria Totoszko. Set był bardzo ciężki. Zaczęliśmy go z wynikiem “w plecy”, było 10 do 3 dla Promienia. Boisko opuściła Klaudia, Oliwia i Ala B. w których miejsce weszły Oliwia L., Karolina i Sara. Ostatecznie przegrywamy 25:15. Czwarty set to powrót do składu z pierwszej partii. Przy wyniku 2:2 na zagrywkę udała się Sara, która zagrywała do wyniku 14:2. Przy wyniku 15:3 zaczęliśmy wprowadzać serię zmian. Z boiska zeszła Ola którą zastąpiła Ala B.. W następnej akcji boisko opuściły przyjmujące Paula i Oliwią L. w których miejsca weszły Marika (dzisiaj zagrała na przyjęciu i ataku) i Klaudia. Ostatnią zmianą była wymiana środkowej Sary z Malwiną Fras. Set był do samego końca pod nasze dyktando. Wygrywamy go 25:11 i ostatecznie całe spotkanie 3:1.

MVP dzisiejszego spotkania to zawodniczka najmniej widoczna podczas zdobywania punktów, ale taka która robi kawał dobrej roboty w obronie i przyjęciu. Libero Ada Urbańska!!

Dwa ciężkie spotkania w Lubuskiej Lidze Juniorek Młodszych

W sobotę 12.12.2020 zagraliśmy wyjazdowy mecz z UKS Ares w Nowej Soli. Mecz zaczęliśmy składem: Oliwia Witczak, Ala Pikulska, Paula Perdian, Klaudia Zabłotna, Sara Szczęsna, Ala Bugiera i na libero Ada Urbańska. W pierwszym secie nasze rywalki okazały się od nas lepsze i wygrały 25:17. W kolejnym secie boisko opuściła Klaudia, Ala i Oliwia. W ich miejsce weszły Sonia Jodczyk, Oliwia Lisiecka, i Karolina Pawluk. Reszta zespołu została bez zmian. Po bardzo dobrej grze naszego zespołu wygrywamy z przeciwniczkami 25:20. Trzeci set zaczynamy tym samym składem. Set bardzo wyrównany. W końcówce seta był wynik 24:19 dla UKS Ares Nowa Sól. Na zagrywkę weszła Paula Perdian i po 3 asach jest wynik 24:22. Dzieliły nas już tylko 2 punkty do wyrównania. Trener z Nowej Soli bierze czas który miał na celu wybicie naszych dziewczyn. Po czasie wchodzimy na boisko i Paula zagrywa kolejnego asa. Jest 24:23 i przy takim wyniku trener z Nowej Soli bierze 3 niedozwolony czas po gwizdku na zagrywkę, co było niesportowym zachowanie fair play. Paula była dalej na zagrywce. Nie wiedziała czy może zagrywać czy jest przerwa ponieważ nigdy wcześniej nie zdarzyła się taka sytuacja. Sędzia pierwszy zlekceważył niesportowe zachowanie i Paula pod presją 8 sekund na zagrywce posłała ją w aut co skutkowało przegranym setem. W czwartym secie boisko opuściła Ala Bugiera w której miejsce weszła Malwina Fras. Set był pod nasze dyktando do wyniku 20:14, gdy sędzia pierwszy będący z Nowej Soli zaczął gwizdać nam błędy których nie było. Nasze zawodniczki to przeważnie młodsze dziewczyny od rywalek. Po kilku akcjach odgwizdanych niesprawiedliwie nasze przeciwniczki zaczęły nas gonić. Jeszcze byliśmy na prowadzeniu ale wynik był już 21:20. Kolejna akcja i kolejny gwizdek w którym czyste odbicie naszej atakującej zostało uznane za błędne (błędna interpretacja sędziego). Po tej akcji w naszym zespole nastąpił przestój. Do końca seta nie zdobyliśmy już punktu i mecz się zakończył wynikiem 3:1 dla UKS Ares Nowa Sól. Nasze zawodniczki pokazały wole walki, wspaniała grę i super umiejętności. Po meczu również załamały się i nie mogły zrozumieć jak sędzia może pomagać jednej drużynie którą się faworyzowało.

W poniedziałek rozegraliśmy zaległy mecz na wyjezdzie w Gubinie. Dziewczyny na boisko weszły bez chęci do gry (tak na nie zadziały decyzje sędziego pierwszego z sobotniego meczu, można grać lepiej ale i tak sędzia może to zaprzepaścić). Przegrywamy pierwsze dwa sety 25:15, 25:11. Przed trzecim setem w przerwie w naszej drużynie nastąpił przełom i dziewczyny zaczęły się znowu otwierać i widzieć sens grania. Po dobrym secie ostatecznie przegraliśmy 25:23. Nie ma co dużo pisać o tym meczu. Trzeba go zapomnieć i przygotować się do nastęaengo który zagramy na własnej hali.

red.

SG Kożuchów liderem i wiceliderem w młodziczkach po pierwszej rundzie

Dziś zakończyliśmy pierwszy etap rozgrywek Lubuskiej Ligi Młodziczek. Nasze zespoły reprezentowały nasz klub w grupie A i B. Pierwszy etap miał na celu wyłonienie grupy finałowej w Lubuskiej Lidze Młodziczek. Naszym obu zespołom udało się uzyskać awans!!! Jesteśmy w TOP 7 województwa lubuskiego i już za dwa tygodnie zaczniemy walkę o mistrzostwo województwa. W grupie A nasz pierwszy zespół “UKS SG Kożuchów” bez żadnej przegranej (BEZ STARTY ANI JEDNEGO SETA) uzyskał awans z 1 miejsca, pokonując zespół z Nowej Soli, Żar i Iłowy . W grupie B nasz drugi zespół “SG Glinka Academy Kożuchów” uzyskał awans z 2 miejsca pokonując zespół z Drzonkowa i Sulechowa. Jest to historyczne osiągnięcie w Kożuchowskiej siatkówce. W ostatnich kolejkach ligi:w grupie A dzisiaj(06.12.2020) zagraliśmy na wyjeździe z UKS ARES Nowa Sól wygrywając 2:0 i z AS Iłowa wygrywając 2:0. MVP pierwszego spotkania Alicja Pikulska. MVP drugiego spotkania Sara Szczęsna.w grupie B w środę(02.12.2020) zagraliśmy w Kożuchowie z UKS Świt Drzonków przegrywając 0:2 i UKS Trójka Sulechów wygrywając 2:1.MVP pierwszego spotkania Emilka Skwierczyńska. MVP drugiego spotkania Malwina Fras.Wielkie brawa dla dziewczyn!!!!🥇🥈😎🏐💪

Lubuska Liga Juniorek Młodszych – 3 kolejka

5 grudnia rozegraliśmy również czwartą kolejkę Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych. Graliśmy z faworytem do zdobycia mistrzostwa UKS 13 LO7 Zielona Góra. Juniorki młodsze to kategoria wiekowa w której nasze zawodniczki powinny grać dopiero za rok a niektóre nawet 2 lata. Gramy w niej aby się ogrywać i zdobywać nowe doświadczenie. Dzisiejszy mecz pokazał, że grać można z każdym. Po pierwszych dwóch słabszych setach, wygrywamy set trzeci. W secie czwartym zabrakło niewiele do wygranej. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla naszych rywalek. Przed nami mecz rewanżowy w Zielonej Gorze na który dołożymy starań żeby wynik był odwrotny. MVP dzisiejszego spotkania Karolina Pawluk. Wielkie brawa się należą bo gramy z dużo starszymi i bardziej doświadczonymi zawodniczkami i pokazujemy się z bardzo mocnej strony.W naszej kategorii wiekowej zagramy jutro na meczu wyjazdowym z Iłowie.UKS SG Kożuchów/Piast Głogów – UKS13 LO 7 Zielona Góra 1:3