Udane zakończenie pierwszej rundy Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych

19 grudnia 2020 roku na Hali Sportowej w Kożuchowie rozegraliśmy ostatni mecz pierwszej rundy Lubuskiej Ligi Juniorek Młodszych. Naszymi rywalkami były zawodniczki UKS Promień Żary. Pierwszy set wyszliśmy w składzie Alicja Pikulska, Sonia Jodczyk, Paula Perdian, Oliwia Lisiecka, Sara Szczęsna, Karolina Pawluk i na libero Ada Urbańska. Rozpoczęły go lepiej nasze przeciwniczki. Na początku seta był wynik 9:3 dla naszych przeciwniczek. Wykonujemy zmianę w miejsce Ali na boisko weszła Ola Gończowska. Promień prowadził z nami 11:7 i po serii dobrej zagrywki Oliwi Lisieckiej już wygrywaliśmy 17:11. W pierwszym secie przy wyniku 23:14 dla nas boisko opuściła Sonia i Karolina w których miejsce weszły Marika Pazdyga i Oliwia Witczak. Set wygrywamy 25:14. Kolejną partię rozpoczęliśmy składem Oliwia Witczak, Marika Pazdyga, Paula Perdian, Oliwia Lisiecka, Sara Szczęsna, Ala Bugiera i na libero Ada . Cały set był pod nasze dyktando. Rozpoczęliśmy go od wyniki 8:1 dla naszych. Do samego końca mieliśmy przewagę. Po zdobyciu 16 punktu boisko opuściła Oliwia Lisiecka w której miejsce weszła Klaudia Zabłotna. Ta wymiana rozpoczęła serię zmian w naszym zespole .Boisko opuściła Marika, Oliwia, Sara. W ich miejsce weszły Sonia, Karolina i Ola. Set zakończyliśmy wynikiem 25:10. Trzecią partię rozpoczęliśmy zmienionym składem. Na boisku była Ala Bugiera, Ala Pikulska, Paula, Ola, Klaudia, Oliwia Witczak i na libero Daria Totoszko. Set był bardzo ciężki. Zaczęliśmy go z wynikiem “w plecy”, było 10 do 3 dla Promienia. Boisko opuściła Klaudia, Oliwia i Ala B. w których miejsce weszły Oliwia L., Karolina i Sara. Ostatecznie przegrywamy 25:15. Czwarty set to powrót do składu z pierwszej partii. Przy wyniku 2:2 na zagrywkę udała się Sara, która zagrywała do wyniku 14:2. Przy wyniku 15:3 zaczęliśmy wprowadzać serię zmian. Z boiska zeszła Ola którą zastąpiła Ala B.. W następnej akcji boisko opuściły przyjmujące Paula i Oliwią L. w których miejsca weszły Marika (dzisiaj zagrała na przyjęciu i ataku) i Klaudia. Ostatnią zmianą była wymiana środkowej Sary z Malwiną Fras. Set był do samego końca pod nasze dyktando. Wygrywamy go 25:11 i ostatecznie całe spotkanie 3:1.

MVP dzisiejszego spotkania to zawodniczka najmniej widoczna podczas zdobywania punktów, ale taka która robi kawał dobrej roboty w obronie i przyjęciu. Libero Ada Urbańska!!